A sikerek és az élmények miatt megéri

0

2005.09.18-án születtem Miskolcon. Anyukám testnevelő tanár, bátyám, Dani 13 éves.  Óvodás korom óta meghatározza az életemet a sport, mivel sportóvodába jártam, ahol a korcsolyázás és az úszástanulás kötelező volt. Mellette judóztam is 1,5 évig. Az úszásfoglalkozásokon láttam a mellettünk lévő pályán, hogy a hasonló korú gyerekek mennyivel többet dolgoznak az edzéseken.

Aztán egyik napról a másikra az úszás tanárom itt hagyta a 26 fős csoportot, továbbképzés miatt elköltözött Budapestre. A gyerekek szétszéledtek, és én úgy döntöttem Anyukámmal, hogy visszamegyek judózni. Aztán az utolsó úszásedzésen a mellettünk lévő pályán úszó gyerekek edzője lehívta Anyukámat, hogy szeretne vele beszélni. Később, hazafelé menet Anya elmesélte, hogy Henrik bácsi (így hívják az edzőmet) azt mondta, hogy engem egyedül átvenne a csoportjába, de akkor keményen kell majd edzeni. Nagyon nehéz időszak volt, le voltam maradva a többiektől rendesen. Rosszul is éreztem magamat. Sokat sírtam.

futás2

Aztán összebarátkoztam Gellérttel, azóta is Ő a legjobb barátom. A csapat, ahová kerültem, nagyon összetartó, 22 fős. Mindenki nagyon keményen dolgozik, sajnos többen lemorzsolódtak már. Az úszásom napról-napra javult, de kiugró eredményem sokáig nem voltak. Egészen addig, amíg Henrik bácsi és a barátom unszolására elkezdtem járni heti 2 futóedzésre. Ott derült ki, hogy semmi állóképességgel nem rendelkezem.

Szenvedve futottam az alapofutászáskor a kilométereket, de az állóképességgel együtt az úszás időeredményeim is javultak. A futó edzések számát heti 5-re felvitték (ekkor 2-os voltam), és ezzel elkezdődött a gyors fejlődés. 2013. február elején vett át az egyesület, és rá egy évvel, már 9 évesen megyei bajnok lettem 50m gyorson.Annyira jól ment az úszás és a futás is, hogy az egyesület idősebb tagjaival engem is elvittek az Öttusa Magyar Kupa 3. fordulójára.

Abban az évben a 9. helyen végeztem sorra minden versenyen, de én a 2004-esekkel indultam, mert az volt a legkisebb korcsoport.A tavalyi év volt a saját 2005-ös verseny korcsoportom, ahol minden kupafordulón a dobogóra állhattam. Az OB-n egyéniben a 2. helyen végeztem, mix váltóban a leghelyesebb (J)lánnyal, Rékával magasan megnyertük a váltóversenyt.

2015. október közepén rendezte meg a MÖSZ az ELIT döntőt Kecskeméten, ahol korcsoportonként az ország legjobb 12 versenyzőjének külön meghívót küldtek. Ez volt az év legfontosabb versenye. Egy héttel a verseny előtt a mix váltós párom megsérült, így a 2 évvel fiatalabb húgával álltam rajthoz.Egyéniben 3. de a váltóban nagy harcban megszereztük az országos bajnoki címet.

A 2015.februári fedett pályás kéttusa versenyen a futást az 5. helyről kezdtem, és a 800 m végén a 2.helyen zártam. Ebből is látszik, hogy ha valaki gyengébb úszásból, a futással még felhozhatja. A legnehezebb időszak az alapozás, ez novembertől március közepéig tart. Hidegben, hóban esőben mindig futunk, mert az öttusa szabadtéri verseny. Szeretem ezt a sportot, mert találkozhatok sok hírességgel, példaképpel.

Természetesen a futás és úszás  mellett, az öttusa többi ágával is ismerkedünk.

öttusa

Az egyesület országos bajnoki címet nyert diákjainak és edzőjüknek a polgármester is gratulált.

futás

Az egyesület, melynek sikereimet köszönhetem:

A Swimming Pentethlon Club, amely 2010.03.27-én alakult.

Elnöke: Fázoldné Ecsédi Zsuzsanna

Heti edzésrendünk:Hétfő-csütörtökig:  futás és gumikötél gyakorlatok -1 óra, utána 1,5 óra úszás Péntek: lövészet- 1 óra, futás -1 óra , úszás -1,5 óra Szombat: lövészet 1 óra, futás -1 óra és   néha úszás  is van 1 óra Vasárnap: pihenés, jó időben lovaglás

Sajnos az egyesület tagsága csekély létszámú., fenntartása nagyon nehéz.  Rengeteg anyagi vonzata van (sportfelszerelések, utazás-szállási költségek), amit pályázatokkal, és a szülők segítségével próbál az egyesület megoldani. Ez a sport sok lemondással jár, de a sikerek és az élmények miatt megéri.