Brassó Nemzetközi Maraton

0

21 km, open 5.-dik kateg. 3.-dik hely

A verseny előtt egy nappal döntöttem el, hogy én is részt veszek rajta. Ez a verseny Brassóban volt, szervezve, ezért lett a neve Brassó Nemzetközi Félmaraton. Idén szervezték meg legelőször, és több táv is volt biztosítva, hogy mindenki részt vehessen azon a próbán amelyik neki a legmegfelelőbb. Volt 5, 10, 21 és 42 kilométer,kisebb gyerekeknek pedig 1 km. Vasárnap volt,de én szombaton is részt vettem egy 13 km-es terepfutó versenyen, Gyergyóditróban, amelyet meg is nyertem a lányoknál openben.

futás

Szerettem volna, másnap Brassóban csak 10 km-ért szaladni, de mivel ott már beteltek a helyek, így bevállaltam a félmaratont,amit először nem akartam, de végül nem bántam meg,  hogy elmentem és leszaladtam. Nagyon jó volt a szervezés, a hangulat és az idő is kedvezett. A város központjában és az körül volt kijelölve a pálya, ami még látványos is volt, és tele sok szurkolóval az út mentén. A félmaraton két 10,5 km-es körből állt, az első kört 46 és fél perc alatt,a másodikat pedig 49 perc alatt teljesítettem, vagyis összesen 1 óra 35 perc és 30 másodperc alatt.