CEP Fehérvár Félmaraton 2015.04.26.

0

2015.április 26-án rendezték meg Székesfehérváron az első CEP Fehérvár Félmaraton elnevezésű futóversenyt. A helyszín Fehérvár történelmi belvárosa, rendőrök és polgárőrök által lezárt utcák, sétálóutcák, valamint a Bregyó sportközpont területe. A versenyen három különböző távon lehetett részt venni: 7 km a legrövidebb táv, 14 km a komolyabb kihívást keresőknek, és a félmaratoni (21 km) táv a mindenre elszántaknak. A nevezéseket célszerű volt előnevezéskor megejteni, ugyanis a résztvevők száma korlátozva volt. 200 főnek volt lehetősége nevezni a 7 km-es távra ahol nagyon hamar elfogytak a helyek, 200 személy részére volt lehetőség a 14 km-en részt venni, s 800 szabad  hely állt rendelkezésre a félmaratoni távot választóknak, 30 hely pedig akik csapatban 3×7 km-es váltóban kívánták legyőzni a távot.

10914934_1399114867059783_3363802148385994217_oA szervezők bőséges rajtcsomaggal kedveskedtek a nevezőknek, amiket már a versenyt megelőző napokon át lehetett venni, hogy ezzel is csökkentsék a sorban állást a verseny napján.
A különböző távokon különböző rajtcsomagokat osztottak szét:
A két rövidebb kategória csomagja tartalmazott egy isogelt, egy technikai pólót a verseny logójával az előre leadott méretben, egy tornazsákot, chippes rajtszámot, kedvezménykuponokat, és egy kis matricát a rajtszámukkal, melyet a csomagjukra ragasztva leadhattak értékmegőrzésre.
A félmaratonisták rajtcsomagja az előzőeken felül még egy CEP kompressziós szárt is tartalmazott szintén a futó méretében.

A helyszín megközelítése a lezárások miatt kicsit bonyolultabb volt, viszont a vonattal érkezőknek buszt biztosítottak a versenyközpontba. A versenyhez kapcsolódóan a résztvevőknek lehetőségük volt HOKA cipő tesztelésre, kineziotape  felhelyezésére. A rajtot megelőzően zenés bemelegítésre is sort kerítettek, hogy mindenki pulzusa és jókedve a megfelelő mértékre emelkedjen. Kisebb bonyodalmat a WC-k száma okozott, a női részlegen elég hatalmas sor várakozott.

A rajt rendben lezajlott Miklósa Erika indításával, a körülbelül 1200 fős tömeg egyszerre kezdett hömpölyögni Fehérvár utcáin. Nettó időmérés folyt, így mindenki a startkapu áthaladásakor vált időmért versenyzővé. A kezdeti hűvös időjárásnak az első kilométerek után nyoma sem volt, a nap erősen és könyörtelenül segítette a futótársadalom izzadását. A futók nagy része a rajtcsomagban kapott futóruházatban futott, így egyöntetű és kellemes látványt nyújtva a nézelődőknek.

futás2

Külön élmény volt számomra, hogy ennyi ember kijött szurkolni nekünk, sokan az otthonuk ablakából kiabált biztató szavakat, volt, aki kereplővel buzdított, süteményes dobozon dobolt, vagy végig tapsolt. A rendezvény 7 km-es körökben folyt, táblákkal jelezték a már megtett km-ek számát. Frissítés a körpálya kb 4. kilométerénél volt, és a célban: víz, banán, szőlőcukor, aszalt gyümölcsök, izotóniás ital állt rendelkezésükre a futóknak. Kisebb kellemetlenséget okozott, hogy a frissítőpontokon elég nagy volt a tömeg, amely lassította a továbbhaladást, s a félmaratont teljesítőknek már nem jutott frissítés a célban.
A rendezvényt rengeteg fotós, stáb követte végig: képekkel, videókkal rögzítették küzdelmünket a kilométerekkel a társadalom számára.

Látássérült lány

A futás mindenkié. Ezt mindennél jobban jelezte a mozgás- és látássérültek részvétele a versenyen. Egy látássérült lány pár km-t mellettem futott, egy kis pánttal összekötve a segítőjével, s az együtt megtett kilométereken végig énekeltek. Igazán lélekemelő élmény volt. Egy mozgássérült fiú csak úgy elsuhant mellettem fülig érő szájjal, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy így lehagy. Minden elismerésem nekik!

futás1

A befutIMG_20150427_155659óérem nagyon exkluzív, égetett fa, a pántja harmonizál a rajtcsomag színével, egy élmény volt hordani, és megmutatni a világnak. A megfáradt népnek a szervezők masszőrökkel is kedveskedtek, így mindenki kaphatott egy kis gyúrást elnehezült tagjaira. Lábunk egészségének feltérképezésében talpvizsgálattal álltak a rendelkezésünkre, így segítséget kaphattunk talpbetét, vagy cipőválasztás kérdésében. Az elvesztett szénhidrát pótlására is gondoltak, így mindenkit várt meleg étel tészta formájában a standokon. A távolról érkezőkre is gondoltak, így szállás és zuhanyzási lehetőséget is tudtak biztosítani számunkra.

Az eredményhirdetésen kívül, tombolanyeremények is gazdára találtak, így a lassabb futók is meglepetésekkel gazdagodhattak. A legeredményesebb félmaratoni futó a férfiaknál Németh Gábor (ELTE-ADSK) volt 1:10:40-es idővel, míg a nőknél Ónadi Zsuzsanna Ősiből bizonyult a leggyorsabbnak 1:31:01-es idővel. A versenyen részt vett személyes kedvencem, az ultrafutó Bogár János (Boldogkő Vára) is, aki 1:17:30-as idővel abszolút 2.helyen, kategóriája 1. helyén végzett, s kedvese, Varga Ildikó kategóriájában szintén 1.helyezést ért el 1:41:07-es idővel.