Csíkszeredai a Balkán bajnok

0

Május második hétvégéjén Marosvásárhelyen tartották a Balkán – illetve országos terepduatlon bajnokságot, ahová nagy számban érkeztek a Hargita Triatlon Klub versenyzői is. A versenytáv egy 5,5 km-es futással kezdődött, ezt követte a 19,5 km-es biciklipálya, majd egy újabb 2,75 km-es futás, mindez a Somos-tetői erdőben.

Sajtó_Cross duathlon_orszagos bajnoksag fiuk dobogo_2015majus9

Nagy volt az öröm a csapatban, hiszen a 2015-ös szezon női Balkán – és országos bajnoka Koter Adél lett, a HTK versenyzője, 1:54:18-as idővel, őt szorosan követte Koncz Mónika és Toma Albert Zsuzsanna is, így az elit hölgyeknél a dobogót teljes egészében a hargitai csapat foglalta el. Az elmúlt szezon eredményeit figyelembe véve a férfiaknál Nan Andrei is esélyes lett volna a bajnoki címre, de sajnos sérülések miatt nem tudott részt venni, így a tavalyi bajnok, Ciprian Bălănescu jó formában versenyezve újra győzedelmeskedett. Koncz Alex Sasa nagyon jó idővel a 9. helyen futott be a balkán bajnokság keretében, így az országos mezőnyben a harmadik helyet szerezte meg.

Sajtó_Cross duathlon_Koter Adel_2015majus9

A junior kategóriában a lányoknál a marosvásárhelyi csapat versenyzői uralták a mezőnyt, a fiúknál pedig a bulgár Aleksander Strandev 1:34:31-es ideje után pár perccel lemaradva a második helyre Tămârjan Robert, a Tusnad Cycling Team és a HTK versenyzője futott be, ezzel az eredménnyel pedig a balkán bajnokságon 2., az országos bajnokságon viszont első helyet szerzett. A harmadik helyen a marosvásárhelyi Kovács Szabolcs végzett.

Az amatőr kategóriában is remekeltek a HTK versenyzői, a 25-29-es kategóriában a lányoknál Karácsony Kinga az első, míg Gál Tünde a második helyet szerezte meg, a 35-39-es férfiaknál Csiszer Zsombor Ádám a negyedik lett, a 40-44 nőknél pedig Szakács Mária győzedelmeskedett, a férfiaknál Tókos Attila a harmadik helyet szerezte meg.