Csúcsfutás: Mátrafüred – Kékes

0

A csúcstámadások mindig nagy kihívást jelentenek, legyen szó amatőr vagy profi versenyzőkről, illetve sportolni vágyókról. Ez esetben a Mátrafüred – Kékestető távról van szó, ami nem annyira a hossza – 11,6 km – mint inkább a 671 m-es szintkülönbség és a szokatlanul meleg idő miatt, – május végén 34 C – volt nagy kihívás a résztvevő versenyzőknek.

A verseny külön kiemelhető érdekessége, hogy a résztvevők között voltak kerekesszékben ülők, sérült kisgyermekek is, akiket futva vittek végig a távon, minden bizonnyal életre szóló élményt nyújtva nekik ezzel. Ők a Suhanj alapítvány szervezésében jöttek a versenyre.

A legidősebb résztvevő 79 évesen külön sikernek örvendett. A versenyt szervező BSI megalapította a Kékes Csúcsfutók Klubját. A klub tagja olyan lehet, aki 15 alkalommal már részt vett ezen a versenyen. 11 olyan futó volt, aki már 14 alkalommal részt vett a versenyen, tehát idén vált a klub teljes jogú tagjává. Rajtuk kívül 19-en már teljesítették a feltételt és még 4-en voltak azok, akik a sok év alatt csak egyszer hiányoztak.

Erre a versenyre különösen jellemző volt a – részvétel a fontos és nem a győzelem – , mivel a különösen meleg időben, komoly fizikai megterhelést jelentett a versenyzőknek ez a csúcstámadás. Éppen ezért, talán az időeredmények kicsit elmaradtak az eddigi évek eredményeitől. Mind az 1700 résztvevő teljesítette a távot és a célba érés után még hosszú órákig készültek a fotók, az ország legmagasabb pontját jelző tábla előtt. A célba érést követően hosszú ünneplésben vettek részt úgy a futók, mint a nekik szurkoló közönség.