Fiatal lány nagy futóeredményekkel

0

Körülbelül kétéve atletizálok.Az egész úgy kezdődött, hogy új testnevelő tanár érkezett az iskolába, ő Mile Pál. Amikor órán először futtatott minket, akkor észrevette, hogy néhányunk tehetséges ebben a sportágban. Az iskolában a sportnapot tartottak, 2012-ben, ennek keretén belül részt vettem a 2012 méteres futáson. Ekkorra teljesen meggyőződött,hogy versenyen a helyünk.

Először 2000 méteren próbálkoztunk. Sokat edzettünk, de versenytársaink is, és a középmezőnyben végeztünk. Ezen kicsit elkeseredtem.A tanár úr látta rajtunk, hogy több edzésre van szükségünk, ezért a DSK-n, Diák Sportkörön, belül megszerveztea futó edzést. Hetente két alkalommal volt edzés, jó időben kint futottunk, rossz időben, pedig bent lépcsőztünk.Sokat erősítettünk, de ennek meg is lett az eredménye.

Badacsonytomajon 500 méteres utcai futóversenyt szerveztek, a tanár úr gondolta, próbáljuk meg ezt is. A verseny előtt nagyon izgultam, de végül is itt szereztem meg az első győzelmemet. Ekkor kezdtem elhinni, hogy tényleg jó vagyok. A többiek is jobban teljesítettek, mint 2000 méteren. Ennek köszönhetően, gondolkodás nélkül áttértünk a rövidebb távra. Benevezett minket a 2013-as Diákolimpiára, ahol 600 méteren indultunk.futás

Először a körzeti verseny volt, amit Tapolcán rendeztek. Itt ismét az első helyen végeztem. Ezután jött a megyei döntő, amin sajnos, csak a kilencedik lettem, így nem jutottam tovább az országosra. A Kis Iskolák Diákolimpiájára is habozás nélkül nevezett be a tanár úr. A körzeti verseny szintén Tapolcán volt, ezt megnyertem. A megyei selejtezőn, Ajkán, a második helyen végeztem, így bejutottam az országos döntőbe, amit Debrecenben rendeztek. A verseny két napos volt, a Gyulai István Atlétikai Stadionban. Az első napon voltak a selejtezők, ez alapján derült ki, hogy kik jutnak be a másnapi A és B döntőkbe.

Én a B döntőben vettem részt. Előtte jól bemelegítettünk. A tanár úr, futás közben is bíztatott, apukám pedig a célban várt. Ötödik helyezést értem el, ami összesítésben a 12. helyre volt elegendő. Mindenki nagyon büszke volt rám.Az idei tanévben még keményebben edzünk a tavaszi versenyekre. Most már heti 3-4 edzés van. Ezen felül apukámmal is futok, ha az időnk és az idő is engedi. A jövőben szeretnék még jobban teljesíteni. Keményen fogok edzeni és minden tőlem telhetőt megteszek, hogy elérjem a célom. Idén az országos döntő dobogójának a legtetején fogok állni.