Mures-Olt Maraton- Marosfő

0

Már nagyon vártam,hogy jöjjön el ez a nap,és kipróbálhassam magam ezen a hegyi versenyen a Mures-Olt Maraton-on. Reggel idejében elindultunk a verseny helyszínére Marosfőre, ahol aztán egyre több ismerős jelent meg. Nagyon izgatott voltam, szép volt az idő és alig vártam, hogy azokon a gyönyörű hegyeken és völgyeken szaladhassak. Lassacskán mindenki összegyűlt és fél 10-kor volt a rajt.

A pálya az nagyon tetszett,amit tudtam megfutottam, bár voltak olyan részek ahol azért a futást gyaloglás is felváltotta, de jó és szép volt nagyon. Közben volt pár szurkolóm is a pályán,jó volt hogy ők is biztattak engem. Én a 14 km-es távot vállaltam be, de voltak akik inkább a hosszabb távot a 42,6 km-es távot vállalták be. 1 óra 26 perc alatt sikerült teljesítenem a távot. Aztán volt bográcsozás, ami nagyon finom volt. Amíg a hosszú távosok szaladtak addig mi is elbeszélgettük az időt a többi sporttársakkal, ismerősökkel. Este amikor már mindenki befejezte a versenyt, nemsokára elkezdődött a díjkiosztás, majd ahogy vége lett elköszöntünk és hazajöttünk.