Sopron trail 2015.06.14

0

2015.06.14 vasárnap rendezték meg Sopron-Brennbergbányában az 1. Sopron-trailt. A verseny helyszínén terepfutó versenyt még nem rendeztek, ez volt az első alkalom, hogy a Soproni-hegység vadregényes részein lehetett versenykörülmények között futni vagy túrázni. A versenyek megrendezésre kerültek:

18 éves kortól: 25.9 km 800 m szintkülönbséggel,
3 korcsoportos díjazásban:     férfi/nő            18-40, 41-55, 56-
14 éves kortól: 10.7 km 370 m szintkülönbséggel
4 korcsoportos díjazással:      férfi/nő            14-17, 18-40, 41-55, 56-

10 éves kortól: 5.9 km  200 m szintkülönbséggel
4 korcsoportos kategóriával: férfi/nő            10-12, 13-14, 15-17, 18-

A pálya vonalvezetése erdei utakon és futható erdőben, kijelölt útvonalon haladt. Gyerekeknek is volt lehetőségük megmérettetni magukat 1.5 km-en  60 m szintkülönbséggel 4 korcsoportban:     fiú/lány          4-5, 6-7, 8-9, 10-11
500 m-es távon a legkisebbeknek: 3 korcsoportban            fiú/lány           4-5, 6-7, 8-9
A három hosszabb távon (25,9-10,7-5,9 km) túrázni is volt lehetőség.

Lehetőség volt online előnevezni, ahol a részvételi költségeken tudtunk pénzt megtakarítani. A gyerekversenyekre a nevezés ingyenes volt. Előnevezve a futásokra is nagyon kedvező díjakkal találkozhattunk: 5,9 km-en 1000 Ft, 10,7 km-en 1500 Ft, 25,9 km-en pedig 2500 Ft volt a nevezési díj, amelyből 18 éven aluliak számára további 500 Ft kedvezmény járt. A túrázóknak mindhárom távra egységesen 500 Ft volt a befizetési kötelezettségük.

futás

A verseny napján reggel távonként külön sorokba osztva vehettük fel a rajtcsomagot, amely a csekély nevezési díjakhoz képest nagyon bőséges volt. Illatosított gyertyát, napkrém mintát, Bb krém mintát, bemelegítő krémet is tartalmazott, és egy térképcsomagot Sopron környéki látnivalókkal, mindezt ruha táskában átadva.

A szervezők gondoskodtak az időbeosztás hatékony kivitelezésére, így a leghosszabb távon indulókat már reggel 8:30kor rajtoltatták, a középtávosokat 10:00 órakor, az 5,9 km-en indulókat 10:30-kor , így törekedve a hasonló időpontbeli célba érkezésekre, s biztosítva a 12:30 kor kezdődő eredményhirdetés nyugtalan lebonyolítását.

futás

Az útvonalak végig szalagozva és táblázva voltak, így az eltévedés lehetősége ki volt zárva. Az erdő gyönyörű, az emelkedők könyörtelenek voltak. A verőfényes napsütés ellenére a klíma a sűrű lombú fák között kellemes volt. Frissítés több ponton volt, ahol szőlőcukorral, banánnal, citrommal, gyümölcslével, és vízzel is vártak minket. Az utolsó frissítőponton vizes szivacsos törölgetésre is volt lehetőség.
Az ellenőrző pontokon Sport Ident elektronikus pontérintés és időmérő rendszer alkalmazásával lehetett jelezni ottlétünket, nekem az egyik kedvenc ilyen helyem a Béke-kilátó volt, ahol fel kellett menni a kilátó tetejébe, hogy becsekkolhassunk, így megcsodálhattuk a csodás kilátást róla.

futás

Az erdőben, a Béke kilátóban, és a célban is készült mindenkiről fotó, így senki sem ment haza anélkül, hogy meg ne örökítették volna. A célban víz vagy sör várta a távot teljesítőket, majd átvehettük a befutóérmünket és az oklevelünket is. Ezután vadhúsból készült gulyással vendégeltek meg minket. A helyezéseket elérőket tárgynyereménnyel jutalmazták. A rendezvényközpontban pedig kineiso-tape felragasztást kérhettünk fájdalmasabb izmainkra és SMR hengerezésre is volt lehetőség.

futás

A rendezvény nagyon színvonalas volt, rendkívül segítőkész személyzettel, elsőrangú ellátással. Élmény volt a hegyekben versenyezni.