Úszástól a futásig

0

Már oviban is elég mozgékony voltam, minden sportolási lehetőséget kihasználtam, így az évek alatt sikerült elég sok dolgot kipróbálnom. Eleinte fociztam, aztán 6 éves koromban édesanyám elvitt úszni. Az edzőm szerette kihozni a maximumot a tanítványaiból, és ez tetszett. Az első háziversenyemet meg is nyertem, itt kapott el a versenyszellem. Kb. 6 évig úsztam versenyszerűen, a házi bajnokságokat általában megnyertem, megyei versenyeken sajnos már nem sikerült ilyen jól teljesítenem.

Az általános iskolában, testnevelés órákon vették észre, hogy jó futó vagyok, onnantól kezdve a helyi versenyeken rendszeresen részt vettem. Legtöbbször rövid távokon indultam. 400 illetve 800 méteres helyi versenyen legjobb eredményem a 3. hely volt. 2 évet atletizáltam, 60 méteren és távolugrásban 2. helyezést értem el a megyében, 100 méteren 3. lettem, szintén megyei versenyen. Az iskola által szervezett duatlonon első osztálytól kezdve, minden évben részt vettem, végzősként 2. helyezést értem el. Idén lesz 2. éve hogy részt veszek a minden évben megrendezésre kerülő Komárom-Komárno futáson.

futás1

Tájfutok, helyi versenyeken. Egy megyei bajnokságon 2. helyezést értem el, ezzel kijutottam Miskolcra az országos megmérettetésre. Terveztem, hogy csatlakozom a Tatai Tájfutó és Tömegsport egyesülethez, végül egyéni okok miatt nem sikerült. 10 éves korom óta (5 éve) kézilabdázom, eleinte csak iskolai csapatban, majd immár 2. éve a Komárom Városi Sport Egyesületnél játszom. Egy évig táncoltam  akrobatikus rock and rollt, megismerkedtem az íjászattal, valamint a sportlövészettel.

Két éve hobbi szinten teniszezek, 4 éve lovagolok, megszakításokkal. Kipróbáltam a szertornát  és a kosárlabdát is. Fél évet thai-boxoltam az Unicentrál Bull’s Kick-Box and Thai-Box Klubnál. Az elmúlt fél évben sajnos nem volt lehetőségem sportolni, gerinc problémák miatt. Pár hete derült ki a probléma forrása így sikerült orvosolni. Ez alatt a pár év alatt túlságosan le volt terhelve, ezért terveim szerint egyedül a futásra fektetem a hangsúlyt és növelem a távot.